Celkem návštěv: 815253 | dnes : 68 | online : 6
Mokropsy Specialized Dirtjump 2009

Text: Hout

Specialized Dirtjump Mokropsy, 8.8.2009. Ou jéé, to byl ale dobrý mejdan. Nejlepší závody roku, možná i za několik posledních let. A takhle jsme se měli, čtěte dále.

Výlet začal už v pátek, Mates bere dodávku a v plné sestavě bohužel bez Berna zato s Terezou a Gábinou vyrážíme vstříc řece Berounce a světlým zítřkům.

Po cestě lahváček, na chvíli zavřu oko a budím se skoro až v Mokropsech, paráda. Přijíždíme okolo 7 večer akorát na příjemnou session při západu slunce. Skoky srandovní, první tři drž to a nemůžeš to pokazit. Pak divnostep-up radši na bikros, klopenka vyjet nahoru a sjet dolu a čtyři prodlužující se skočky zpátky, kde pro změnu sebemenší netrefa kterýhokoliv a člověk má zaděláno na slušný problém, řešitelný mezikozem popřípadě záhozem. Obě varianty jsem vyzkoušel, než jsem pochopil, že to fakt člověk musí trefit. Každopádně šejpink luxus, zatraceně dobrá práce od místní party.

Jezdí se s Žirim, Satanem a dalšíma skoro až do tmy, potom parádní koupačka s lahvoněm, masíčko na grilu, foukáme do plachet a nádherný půlnoční koupání při měsíčku, na který jsem si vzpomněl až další den. Co chcete víc?

V sobotu vedro od rána, budím se po sedmý hodině a zjišťuju, že se okolo prohání rezavý mravenci. Takže stáváme a hezky pěkně chytrý ještě po ránu si jdeme s Kudrsynkem na půl hoďky skočit, dokud není vedro. Příjemné ježdění, v osm končíme a jde se na koupačku. Koupačka probíhá asi tímto stylem a jakože nejlíp. Sedneš si do mírnýho proudu, necháváš se ovívat vodou, cucáš si Braníčka a hlavu a ramena si políváš kelímkem od piva, jak je jen libo. Opět paráda. Mezitím stávají holky, kupujou snídani, čerstvý rohlíčky s vysočinou a jsme jako nový. Přijíždějí další lidi, spousta známých, Tomek Vondr, to mám radost zase ho vidět, Wéna Kalhaus se mnou do poroty, Dan Dolejší, Onýs, Příba, Mlaďák, no samá dobrá společnost. Jezdí se celý den, klukům dávám velký respekt jezdit v tomhle hrozným vedru a mávám na ně lahváčem z řeky. Vykoupanej si jen tak skočit na čtvrt hoďky v koupačkách a pak zase na půl hodiny do vody. K tomu pro chuť Kubíčko nebo Mochítečko do půllitříku a zase je to paráda.

Parádu nemá akorát Mates, který si roztrhnul loket a sám se radši odvezl na šití. Každýmu je asi jasný, jak to v sobotu na Motole vypadá, čekej hochu, jen čekej.

Po jedný hodině se spouští kvalda, mtb riders začínají, někteří kluci jsou slušný divočáci né že né. Nejvíc dává Netro, Mlaďák, Frenk a pak už nevím.

Malý kola jdou záhy, Kudr ustřeluje všem hroznou jízdou se 360 variacema tam i zpátky, vše zakončené čistou 180 do fakie na step-upu = nejvyšší body dne. Poslední jízdu Kudr oprcává zadkem všechny hrany, taky dobře von. Jinak Žiri točí sebou, kolem i řídítkama, Onýs taky točí, Příba je divočák hlavou dolu, Satan mává a kope a taky hlavou dolu, Dan Jurečka je pěkně vyježděný, zkrátka pěkný to je. Škoda Adama Trnky, který se na to zase vybodnul a odmítnul i divokou kartu na finále. Já tě snad nikdy neuvidím jezdit do plnejch, chlape jeden.

Následuje další koupání a zase koupání a ještě mochítečko a ještě koupání, kupodivu jsem pořád schopnej jezdit, což je fajn, vždycky mě to trochu probere.

Následuje finále horských, od řeky se mi moc nechce ale porota je porota, takže jdeme na to. Nejvíc dává Netro, seatgrab indian a 360 na obě strany je dost, ale nejezdí lajnu zpátky. Toho využívá Mlaďák, kterej točí všude, do kola kope a vůbec se snaží s jeho typickou jistotou. Netro se mi líbil víc, Mlaďák měl zase o čtyři triky navíc díky lajně zpátky. Je to tak. Frankovy pouštěčky jsou nejhezčí pouštěčky u nás, bez 360 a kopanců do rámu ale pořád něco chybí, škoda.

Malý kola, zlatej hřeb, Kudr bezpečně zahazuje na malým skoku a chytá hrozný křeče, vůbec neví co se děje, sanitka ho chce odvézt, pohotově zasahuju a to jakože kluci né, nikam se nejede. Sorry ale běhám kolem Kudra, na závody není čas, je to přeci jen můj syn. Za půl hoďky je Kudr v cajku, dostal infúzi, nafrčenej, třikrát hurá, to je veselo. Finále mu uteklo stejně jako mně. Každopádně nejvíc Onýs, 360 variace, styl, 360 tailwhip a zase styl. Bere zasloužený gold.

Večer mě Kudr s Tomkem těžce ukecávají na afterparty, ale sakra není to dobrý nápad, mám toho za celý den docela dost. Ale nakonec teda jo, zůstáváme, večeře, Kudr se zamilovává do Vandy, diskoška, panák černá hora a ráno se budíme vedle Tomkovýho auta kdesi u chodníku. Fofrem nasedat, v osm jede autobus z Čerňáku, Tomek dává rally a stíháme, v půl deset v Jičíně, no nejsme moc fresh s Kudrsynkem, to je jasný.

Co víc říct, asi to co v úvodu. Super akce na super místě, spíš letní setkání u řeky než závody a to se mi líbí. Díky čau a za rok zase. Tohle si ujít nenechám a vy byste taky neměli.

Díky Tomkovi za péči a odvoz, máš to u mě kamaráde.

Fotky nejsou a výsledky taky ne, všechno se stihnout nedá. Třeba příště:-)

Hout


Tento článek byl zobrazen již x  ENGLISH
Vyberte si design:

Login :
Jméno:
Heslo:
Registrace

Na chatu
nikdo není.

Vyhledávání


Nejvíce diskutované
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkově
1.Monkey Bik..
sirka
  122 x

2.Dirtbiker!..
sirka
  75 x

3.MČR street..
sirka
  59 x

4.Nokia Extr..
sirka
  46 x

5.Dirtbiker?!?
sirka
  45 x


Nej... sekce
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkově

Webmasters:
Web-admin
Mosnik
Rosli
Senior Editors:
Mosnik
Hout
Editors:
Dusan
Kudr
Bernak
Dwayne Dibley

Valid XHTML 1.0!

Copyright © 2002 - 2014 [BMX-JICIN.COM]. All rights reserved.
None of the text or images from this page may be reproduced
in whole or part without written permission.
© 2004 webprovas.com