Celkem návštěv: 877401 | dnes : 130 | online : 6
Řáholec Jam No.3

text: Hout

foto: Berňák

Řáholec Jam No. 3, to jsme se zase měli. Sobota 26.9. 2009, od rána slunce, teplo a hezky. V půl 1 jsem v lese a už si podávám pac s Příbou, Klausíkem, Chaplim, Stanley Drejslem, to jsou mi ale hosti. Kudr běhá se smetákem, přiváží se centrála, hudbo hraj a je to fajn. Objevuje se bikrosový zastoupení, Frky, Měchy, Božan Mitkov, kluci fuckujou závod v Pardubicích a radši si jedou zajamovat do lesa, tak to má být. Frenk Frantík, přijíždí Cahin a Skalka crew, celý Jičín, to je ale sestava.

Jezdí se jezdí, tam a zpátky a tam a zpátky, les je les, přestat se nedá. Chapli se Stanleym se s tím perou statečně, bejby lajna hned, emo záhy, levá trochu zlobí, ale taky tam je, backspace, pohoda, střed taky padá, dobře vy. Chapli donekonečna hrotí barspin do truckdriveru na posledních dvou skokách, snad to i jednou přišlo. Lítá se BIG DIG lajna, už je to na ní jedna báseň a baví moc. Kudr dává lookback na druhým transferu, to je dost, Hout jede trno na prvním a onefoot table druhej, překvapuje Frky a dělá nám radost. Vzpomíná na starý časy, vyndává condor, nothing, supermuže a dokonce i lehkýho supermuže na třetím na BIG DIG a tam by ho čekal jen málokdo. Příba se točí do 360 i do beka, superman seatgrab na třetím, dobře von. Klausík taky umí, pěkný condory, nofoot cancany a další věci. Jezdí se zásadně vlaky, hezky se na to kouká a baví nás to všechny. Smůlu má Cahin, pokousává druhej na BIG DIG, rám zaprotestoval a ukázal prasklinu. Sakra jet 260 km ze Zlína a po půl hodce takhle dopadnout je na pytel. Neuděláš nic. Dobře nedopadnul taky Chapli, který se chystal na besttrick contest na prostřední lajně a nehezky se smotal. Doufám, že jsi v pohodě kámo.

Jezdilo se a jezdilo, občas něco fotilo, dobře nám bylo. Plánovaný besttrick contest se díky vypadnutí Cahina a Chapliho přehodnotil na Upsidedown contest na třetím skoku na prostřední lajně, kde je dostatek rychlosti. Soutěžící Příba a Ládík Klaus si to rozdali o 500 Kč a točili se přes hlavu o několik set šest. Příba nakonec čistý beko nedal, vždycky o trochu přetáčel a zahazoval. Klausík podle očekávání ano, ovšem velký kolo je velký kolo, takže dodatečnou podmínkou vítězství bylo jet po beku dál. V urputné snaze to Ládíkovi nevyšlo a zasek to mezi kozy, což se nelíbilo vidli a pomstychtivě se natáhla. Zato si Klausík pětikilo přeci jen zasloužil. Kudr taky neseděl a po lehkým hecu diváků vyndal tři 360 za sebou v jízdě, čistý jak neposkvrněný panny, vše zakončeno ohraněnou opposite 360. Yes jou, trails štýlo in da house a Kudr vyhrává flašku snipera, protože v tomhle lese si na něj žádnej myslivec nepřijde. Už slušně rozbitý Příba vypadá zlomeně, cenu útěchy v podobě flašky zelený nebere, místo toho bere kolo a beze slova roztáčí 720. Napodruhý odjeto načisto, všichni řvou a Hout tahá další pětikilo z prkenice, 720 les ještě neviděl. Příba je pán.

Nejen bmx skillz jsou potřeba k tomu, aby se člověk měl na Řáholci Jamu dobře. Od toho byly soutěže. Běh po levý lajně od prvního skoku na předposlední, ovšem aby se projevila všestrannost soutěžících, je k tomu třeba taky vypít jednoho lahvoně. A tím se vše značně komplikuje a otvírá se prostor rozdílným taktikám. Naexovat a pak běžet? Nebo běžet a pak naexovat? Nebo naexovat trochu na začátku a zbytek na konci? Hehe, to je otázka. Přihlašuje se asi osm soutěžících, mezi nimi velký favoriti jako Pivrnec, Berňák, Prochy, Zuzka El Kloko a další. Atmosféra vynikající, hecuje se to velmi, miláčkem davu je bezesporu Pivrnec, kterýmu fandí snad všichni, no je to sranda. Vítězem se nakonec stává můj favorit Berňák, který dává celou trať za necelých 28 sekund, hodně slušný výsledek řekl bych. A taktika? Berňák je v konzumování čehokoliv nemalý profík a nemá problém s během a exováním dohromady, muhaha. Flaška kapitána Morgana pro Berna.

Poté následuje lehký ježdění až do večera. Překvapuje Cahin, kterýmu to nedalo a jde pokoušet štěstí na prasklým rámu. Vyndává biče, 360 a dokonce i lehký superman nothing. Cahin umí a rám ho nezklamal.

Večer přesun do hospody U Hastrmana. Co by to bylo za akci bez pořádný afterparty že ano, takže koncerty Ashtray a obživlýho Ropovodu, obě kapely nám dělají velkou radost v pogo stylu, piva i kořalky nemálo, krásných slečen taky nemálo, co chcete víc. Vyhlašují se další soutěže, tentokrát exovačka bez běhu, Berňák opět nedává nikomu šanci a vyhrává všechno co může.

Co více říct. Snad jen ohrané klišé, kdo nebyl, o hodně přišel. A zoufejte, protože další Řáholec Jam už letos nebude. Ale za rok nezoufejte, protože za rok bude a bude znovu. A les bude za rok zase o kousek větší, na to můžete dát krk, a už teď pomalu kultovní Řáholec Jam zase o něco lepší. Už teď se těším. Díky všem, kteří pomohli, přijeli, nebo přispěli, zejména kapelám, díky Tádovi, Pívovi, Břízovi, Woodovi, Řáholec Jam No.3, dobře my.


Tento článek byl zobrazen již x


Komentáře
j - 06.10.2009 13:12:24
dobře vy

Holub - 03.10.2009 20:41:52
Čau pošlete mi někdo prosim kontakt na Jirku Přibila,dik holubrider@seznam.cz

Drusič - 30.09.2009 16:04:11
jo bilato poho dik za podivanou

milhaus - 30.09.2009 08:37:26
pěkná akce, díky:) Něco málo jsem natočil, naházel za sebe a vzniklo tohle http://bozidecka.com/?p=2362


  ENGLISH
Vyberte si design:

Login :
Jméno:
Heslo:
Registrace

Na chatu
nikdo není.

Chystáte se na Horsefeathers Garden od Dirt?
Určitě! To si nenechám ujít! sirka 212
Ne sirka 204
Ještě nevím sirka 301

Starší ankety

Vyhledávání


Nejvíce diskutované
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkově
1.Monkey Bik..
sirka
  122 x

2.Dirtbiker!..
sirka
  75 x

3.MČR street..
sirka
  59 x

4.Nokia Extr..
sirka
  46 x

5.Dirtbiker?!?
sirka
  45 x


Nej... sekce
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkově

Webmasters:
Web-admin
Mosnik
Rosli
Senior Editors:
Mosnik
Hout
Editors:
Dusan
Kudr
Bernak
Dwayne Dibley

Valid XHTML 1.0!

Copyright © 2002 - 2014 [BMX-JICIN.COM]. All rights reserved.
None of the text or images from this page may be reproduced
in whole or part without written permission.
© 2004 webprovas.com