Celkem návštěv: 877402 | dnes : 131 | online : 4
Dirt Castle Jam

text: Hout

Jak už jsme vás informovali, o uplynulém víkendu proběhnul Řáholec Jam. Ovšem kromě něj jsme stihnuli taky mediálně téměř utajený Dirt Castle Jam v Jilemnici, který se konal v neděli 27.9.2009 na místním zbrusu novým dirtovým spotu. A jednalo se o bezesporu velmi příjemné překvapení.

Po Řáholec Jamu a vydařené afterparty jsme samozřejmě nebyli úplně fresh a ready, ale jilemnický kluci o nás věděli a počkali na nás, za což jim patří určitě díky. Vyrazili jsme v početné sestavě dvou plných aut, řidiči Příba a Zuzka El Kloko, naštěstí Jilemnice není z Jičína daleko. Jezdci Příba a Kudr, sorry kluci jilemnický, ale víc závoďáků momentálně v Jičíně nemáme.

Krásný počasí, lahvoň na cestu, v Jilemnici jsme coby dup a velmi příjemně překvapení zíráme na místní spot. Oranžová jílovice, známe jí s Kudrem z Bikehallu, tohle je dobrý materiál a kluci si s ním věděli rady. Dvě závodní lajny, jedna větší, jedna menší, rozměrově dobře trefený, mezi nimi spousty možností na transfery díky kulatýmu půl bazénu, je tu spina, je toho dost. Všechno naplácaný, bábovičky, na pohled paráda. Na malou lajnu se rozjíždí po silnici na naskakovák, který dá akorát rychlost, velká lajna začíná na malý kolo docela macatým dropem, typnul bych to tak 3 na 3, možná i víc. Vytknout se dal pouze místy trochu pracující materiál, přeci jen to bylo hodně čerstvý a s tím se nedá dělat skoro nic a údajně dopady na velký lajně mohly být dle Kudra trošku prudší. Ale jinak všechna čest a velký respekt Jilemnici.

Na place se proháněly pouze mtbčka, všechny jistě potěšila účast Kuby Vencla a Loleqa, který se neskutečně vyndávali. Především z Loleqa jsem nechápal. Na malým kole do toho šel jen Příba s Kudrsynkem, trochu škoda, co se dá dělat.

Z Řáholce ještě veselý Hout se ujal mikrofónu, diváci vytvořili správnou závodní atmosféru a nic nebránilo spustit finálový jam. Do něj nastoupilo asi sedm riderů v kategorii amatér, všichni na mtb, v profíkách byli Kudr s Příbou na bmx a Vencl, Loleq a Maňas Tomek na velkých. Úroveň ježdění takřka všech amatérů, převážně lokálů, byla na velmi slušné úrovni, padaly cancany, condory, nofoot onehandy, semtam 360 a to i ve variacích a dokonce backflipy. Nejvíc zde zabíjel týpek s přezdívkou Malej Mates a potom Kačer, jeden z místních hlavních diggerů. Tihle dva kluci byli hodně vyježdění, lítali i velkou lajnu a nakládali velmi zdatně. Profíci byli dle očekávání ještě o kousek dál. Loleq a jeho flatspinový 360 na obě strany se na těchto skokách obzvlášť vyjímaly, těžko popsat, k tomu tailwhipy, supermany, backflipy, vše bez jedinýho zaváhání. Kuba Vencl rovněž nepotřebuje komentář, 360 variace, beka, barspiny a supermany a na závěr i tailwhip a 360 z dropu, ze který jsem si do majku málem vyřval hlasivky a místní diváci na tom byli podobně. Respekt Kubo obrovskej. Kudr si jel svou, točil se do 360, kopal a styloval, opposite 360 přišla, všechno bylo. V závěrečným jamu pro diváky mu chyběla maličká troška štěstí k odjetí 360 turndown to opposite 360 lookback, bylo to hodně těsný. Příba lítal taky jak o život, cancany, supermany, 360ky, backflipy, superman seatgrab indian jak hovado a pár pokusů o 720, která nevyšla. Maňas Tomek ve svým vyklidněným stylu pouštěčky všeho druhu, 360ky apod.

Koukalo se na to krásně a speakrovalo se to taky dobře. Diváci fandili jak se sluší a patří a ty skoky jsou prostě jak stvořený k trikování. Výsledky dopadly dle očekávání, amatéry nevím nic, sorry guys, bmx vyhrál Kudr před Příbou a mtb snad Loleq před Kubou Venclem a Maňasem. Rozdaly se nějaký ceny a díky čau. Ovšem Jilemnici by si každý příznivec hlíny měl najít na mapě, protože tohle je opravdu spot s velkým potenciálem a jestli do toho místní kluci půjdou jako doteď, máme se hodně na co těšit. S rukou na srdci můžu říct, že lepší místo na dirtový závody u nás není a jen doufám, že se tady dočkáme příští rok nějakýho velkýho contestu, protože Jilemnice si to zaslouží.

Fotky nejsou, klasika. Na netu nějaký galerky určitě najdete:-)


Tento článek byl zobrazen již x  ENGLISH
Vyberte si design:

Login :
Jméno:
Heslo:
Registrace

Na chatu
nikdo není.

Chystáte se na Horsefeathers Garden od Dirt?
Určitě! To si nenechám ujít! sirka 212
Ne sirka 204
Ještě nevím sirka 301

Starší ankety

Vyhledávání


Nejvíce diskutované
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkově
1.Monkey Bik..
sirka
  122 x

2.Dirtbiker!..
sirka
  75 x

3.MČR street..
sirka
  59 x

4.Nokia Extr..
sirka
  46 x

5.Dirtbiker?!?
sirka
  45 x


Nej... sekce
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkově

Webmasters:
Web-admin
Mosnik
Rosli
Senior Editors:
Mosnik
Hout
Editors:
Dusan
Kudr
Bernak
Dwayne Dibley

Valid XHTML 1.0!

Copyright © 2002 - 2014 [BMX-JICIN.COM]. All rights reserved.
None of the text or images from this page may be reproduced
in whole or part without written permission.
© 2004 webprovas.com