Celkem návštěv: 877402 | dnes : 131 | online : 3
Výlety & Contesty 2009

text: Hout

foto: Bern, Mošnik, FX (bmx-street.com), Kainy (freeride.cz), Žiri Karlík, crew a další (díky všem)

Výlety a contesty, respektive výlety za contestama, ano ano, i těch nebylo v minulým roce málo a opravdu stály za to. Všechno začalo trutnovskou kolovou halou, kam jsme s Kudrem a Tomkem Vondráčkem výletničili hned několik víkendů, aby se s předstihem postavila hlína na letošní novinku v podobě dirtovýho jamu. Víkendy to byly veselý, už máme něco za sebou, takže všechno odsejpalo a večery nás bavily, s Pavlem Hyvnarem vždy vydatné. Hlína se najížděla 14 dní předem, drop mohl (a měl) být o trošičku vyšší, ale přesto se to lítalo docela bez problémů a když se tím nakonec prokousal i veterán Tomek, byli jsme v klidu. Však to ještě ztvrdne a bude to cajk. Ale déšť je svině, neztvrdlo a nebylo, při slabší účasti se divák občas možná trochu nudil, když spousta kluků končila mezikozem na prvním skoku. Neuděláš nic. Přesto Dudův onehand table nebo Kudrovi transfery rozhodně stály za to.

Samotný Bikehall contest byl pěkným pokoukáním, né že né, obzvláště někteří jedinci vyčnívali. Ondra Šléz, který byl úplně jinde než ostatní, a pak Eduard Zunda, ten se mi taky líbil moc. Škoda jen Leonka Forteho, který se rozbil v tréninku, škoda velká.

Po Bikehallu se toho moc nedělo, respektive Hout si jel válet šunky do Řecka a parta na AKOD do Linze, kde si počasí jelo svou a nebylo to žádné terno. Každopádně AKOD vyhrál Dudlan, máme radost.

Následoval červnový double funbox contest pro zvané na střeše Šestky v režii Viktora Plase. Původně zajímavý nápad, který se však na místě obrátil proti nám a ukázal nekompromisní prostředník v podobě těžký nudy. Šlapej, skoč na placku, šlapej... zoufalství ve tvářích dirtových jezdců zcela chápu. Funbox contestům zřejmě odzvonilo jednou pro vždy. Po kvaldě jsme to radši zatáhli a vydali se na modřanskou bikrosku, známý to plácek pod vedením Mlaďáka. Zajímavá lajna s prazvláštníma nájezdama, kreativní a docela zábavná. Dobře jsme pojezdili. Na závěr řepská bikroska, která je prostě dobrá. Pro nás oldschool kdysišlapavce na těžkých kolech (rozuměj Hout a Křeč) jak dělaná a výborný atletický závěr dlouhého dne, jen ta fyzička...:-P Vydařený výlet.

Týden na to jedeme do Nehvizd na Airstrike. Minule jsme to tam byly omrknout, na tom bych ale nechtěl jezdit. Leč závody jsou závody, a tak teda Kudr jede závodit, s malou nadějí, že třeba bude chcát a závodit se nebude. Ale nechcalo a závodilo se a skoky byly jaký byly a my jsme měli svoji basu, kterou jsme s Prochym statečně drželi. Déšť nakonec ukončil před druhým jamem trápení, Kudr bral gold a všichni byli spokojeni. Snad za rok znovu, snad lépe.

A potom, co bylo potom? WORLDS 2009.... Kolosální výlet do Kolína nad Rýnem ve vynikající sestavě a se skvělým úvodem v podání Ondry Pivrnce po flašce whisky, kterýho si u meka v Rozvadově možná pamatují ještě dnes, muhahá. Ježdění moc nebylo, počasí na hovno, přesto zážitků na rozdávání. Sestava doplněná o Evičku = dobrej člen, prsátka a srandovní Žiri, Petr Svetr Kilometr, kalbusy a kyblíky, úchvatnej dirtjump, Berňákův hit na Michala Berana (ne)náhodou ležícího u nás ve stanu, ze kterýho jsme se všichni málem posrali smíchy, závody kolem katedrály s Koji Kraftem, zrada v podání Renault Kangoo a nečekané protažení výletu. Všechno bylo a všechno to bylo super. Kolín rules, jako vždy.

Po Worlds bylo v plánu MČR v dirtu ve Hvozdnici. Frenk si na skokách pořádně máknul a připravil novou vydařenou lajnu. Počasí ale opět excelovalo a místo contestu na skocích se vyhlásila afterparty v místní hospodě, dle ohlasů velice vydařená. V neděli se naštěstí přeci jen počasí umoudřilo a závody se jely. Dudo bez konkurence, nic nového, druhý flek však bere za svoje 360 a triky všude Kudr, což ho pasuje do role oficiálního mistra ČR. Je to mistr, je to synek, je to Kudrsynek:-)

Po Hvozdnici chvíli pauza, věnujeme se rodinám, na začátku srpna výlet do Mokropsů na místní contest bez jakéhokoliv očekávání. A jak to tak bývá, nejlepší akce jsou neplánované, neočekávané, nahodilé. Nejlepší závody roku, který jsme si skvěle užili. Zábavný skočky, řeka, kubíčko a mochítečko, velká letní pohoda. Nádhera.

Co by to bylo za léto, kdybychom jsme se alespoň jednou nevypravili do Berlína. A tak tedy jo, s Odessou a naposled. Parta bez chyby, JC crew, Příba, Žiri, Mládě, Zuzu, škoda jen Svíceho a Verunky, která zrovna v Berlíně nebyla. Nejlepší trip, co jsme kdy do Berlína podnikli, prostě luxus po stránce jezdící, kalící i soutěžící, počasí nádherný, sranda twenty-four-seven a Sick Trick contest hell. Velmi důstojné rozloučení s tímto kultovním flekem, díky Mellowparku za všechno.

Následující týden taky výlet, trochu z jiného soudku, tentokrát bez kol a za kulturou. Trutnovský fest jsem vždycky chtěl dát, a tak jsme ho dali. Jedním slovem, nejvíc. Po nepříliš dobré zkušenosti s benátskou několik let zpátky opravdu milé překvapení, ze kterýho jsme si přivezli super zážitky, žaludek na vodě z místních shit-klobás a suvenýr v podobě Usámy. Za rok zas.

Na začátku září výlet do Turnova. Les jejich závidíme hrozně, alespoň tedy na pohled. Členitost úchvatná, možností bezpočet, tady bysme s Kudrem dokázali vymyslet hovadiny. Údajně však vespod bordel ze skládky, což je na pytel. V současné době bohužel tento spot sráží na kolena špatnej šejping, který na malý kolo opravdu není, a taky spousty dobře načatých, leč nedodělaných lajn. Každopádně potenciál obrovský a jestli kluci budou přes zimu kopat aspoň trochu v trailsovým duchu, těším se na další návštěvu velmi.

O víkendu 4.-6.9. jedeme s Kudrem na Skalku, Neboj se lopaty woe. Opakuju se, já vím, ale zase to byl vydařený výlet. Ježdění jak o život až do tmy a úplnýho vyčerpání, na skoky si člověk zvyknul a bavilo to moc, potom masíčko na grilu, soutěže, omylem nejdražší víno v životě (flaška údajně za 3500 Kč, muhahá, díky Papál) a v neděli hezky v poklidu Wágenem domů. Dobrý to na Skalce bylo.

Zbytek září vyplněn lesem a jamem, o něm jsme vám už něco řekli, a hned po něm 29.9. hurá do Jilemnice na nějaký contest, info od Kudra. Čekám bídu děs a místo toho nejvíc překvapení v podobě opravdu zajímavýho spotu s hodně dobře odvedenou prací. Ještě (nebo spíš znovu:-)) chytrej po řáholecký afterparty chopí se Hout majku a mele pátý přes devátý, baví to a prý se to i poslouchat dalo. Teorie o tom, proč námořníci pili rum, cokoliv dodávat netřeba:-) Kudr téměř odjíždí 360 turndown to opposite 360 lookback, Loleq na mtb neskutečně nakládá a z Kuby Vencla a jeho tailwhipu a 360 z dropu se málem posrali všichni. Bravo Jilemnice, tady bych chtěl vidět nějaký velký contest.

A to bylo všechno. V říjnu už jen trochu lesa a pak déšť, sníh a celej ten hnus. Výlety zase příště, zase za rok. Takovýhle to letos bylo na cestách. Jalová první půlka roku s nevyzpytatelným počasím a potom štědré léto, který si budeme pamatovat. Co bude příští rok, uvidíme, možná ten nejkolosálnější výlet, jaký si člověk dokáže představit, no a když ne, tak jistě jiný výlety a stejně nám bude dobře. Díky čau.


Tento článek byl zobrazen již x  ENGLISH
Vyberte si design:

Login :
Jméno:
Heslo:
Registrace

Na chatu
nikdo není.

Chystáte se na Horsefeathers Garden od Dirt?
Určitě! To si nenechám ujít! sirka 212
Ne sirka 204
Ještě nevím sirka 301

Starší ankety

Vyhledávání


Nejvíce diskutované
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkově
1.Monkey Bik..
sirka
  122 x

2.Dirtbiker!..
sirka
  75 x

3.MČR street..
sirka
  59 x

4.Nokia Extr..
sirka
  46 x

5.Dirtbiker?!?
sirka
  45 x


Nej... sekce
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkově

Webmasters:
Web-admin
Mosnik
Rosli
Senior Editors:
Mosnik
Hout
Editors:
Dusan
Kudr
Bernak
Dwayne Dibley

Valid XHTML 1.0!

Copyright © 2002 - 2014 [BMX-JICIN.COM]. All rights reserved.
None of the text or images from this page may be reproduced
in whole or part without written permission.
© 2004 webprovas.com