Celkem návštěv: 877399 | dnes : 128 | online : 2
Jaro 2010

text: Hout

foto: Hout, Kudr, Mošnik

Ano, jaro je tu a s ním spousta radosti, ostatně jako každý rok. Ale nepředbíhejme, jaru předcházela zima, zima zlá, zima ošklivá, co si budeme povídat. Plány lesní měli jsme na tuto zimu velmi neskromné, od základů předělat Backspace a velkou lajnu z dropu, k tomu, když vyjde čas, postavit Backspace 2 a dotunit BIG DIG. Vskutku smělé plány, nicméně je třeba podotknout, že po intenzivním kopání podzimním jsme plán statečně drželi, na Sylvestra byla nahrubo kompletně nahozená Backspace. Vidím to jak dnes 31.12., Kudr na drátě a „Houte, voe, dělej, jedem do lesa.“ „Kudrsane, dneska nejedu, už toho mám dost za ty dny, věnuju se ženě..“ A Kudr: „Nedělej, hlásej sníh, přece si nenecháš ujít poslední kopání v tomhle roce a kdo ví, kdy to půjde znovu.“ „Nene, Honza Zákopčaník kecá, sníh nebude, nejedu.“ Heh, Honza Zákopčaník nekecal a sníh přišel. Další kopací zastávka v lese začátek března, do prdele... Z hrušky na zem, změna plánů. Na velkou lajnu serem, jaká to škoda, to kdyby se povedlo, to by byl úlet. Leč nevadí, nová Backspace vypadá neméně zdatně a to asi takto: naskakovák, délka dost, mírná klopka, první rovnej 6,30, druhej transfer doprava 5,90 vysokej jak debil, další rovnej něco podobnýho taky vysokej jak debil, pak nižší transfer doprava a další dvě skočky rozměrů průměrných... Vypadá to luxus, těšíme se moc. Starý rozjezd tohle nedává, je potřeba postavit nový, takže přichází na řadu tesařina v punkostylu, ostatně jako vždy. Je z toho věc krásná, vysoká, ve slabých povahách vyvolávající lehkou nevolnost, hehe, rychlost to bude veliká, žádná o tom. Abychom si procvičili své stavební mistrovství do sytosti, prastarý drop na velkou lajnu nevydržel letošní nápory sněhu a odporoučel se. To bude peneřina tohle dát do kupy, heh, netěším se na to. Dotuněna byla BIG DIG, třetí kratší a lepší, zadní část méně kostrbatá. Kromě toho drobný změny k lepšímu takřka na všech frontách, tady trochu kopnout dolu, tady nahodit a tady nabrousit, klasika. Moc pěknou vychytávkou je nová odbočka, která svádí všechny lajny přes bouli a transfer do BIG DIG. Kdo nemá skills a kule na BIG DIG, může se alespoň takhle dostat na její poslední skok s velkým trikovým potenciálem. Na staré kmety a poklidnější trailsový jezdce jsme rovněž mysleli a tak se nakonec zrodila ještě Backspace 2, která bourá staré struktury zadní části, neboli čelem vzad a kupředu skok. Výsledkem je redukce dvou variant posledního skoku na variantu jednu, z ušetřené hlíny a prostoru se udělal první skok Backspace 2, mírný transfer doprava okolo 3 m, série klopenek a napojení na EMO, docela pěkná lajnička z toho je.

Ještě chci zmínit, kdo že to vlastně v lese s tou lopatou a rejčem běhal. Klasický duo otec syn Hout – Kudr, ovšem nový člen inspektor Holmes nezůstával pozadu, potlesk prosím, navrátivší se člen Dušan si taky slušně máknul, semtam Mates s Bernem, vyzdvihnout si zaslouží Maňas Totemek, který neváhal a i z Prahy párkrát přijel, aby přiložil ruku k dílu. Díky moc kámo, uděluju ti VIP mtb pro rok 2010 a můžeš se v lese prohánět i na tom tvým ošklivým oři velkým.

První zahřívací ježdění proběhlo teď ve čtvrtek 8.4., zatím jen levá, EMO a prostřední, všechno měkký a pomalý, no žádná hitparáda, co si budeme povídat. Nicméně půl roční pauza je půlroční pauza a člověk bere cokoliv. Testy nových věcí, především Backspace, závisí na počasí a na dokončení rozjezdu. Odhadem to vidím tak za 14 dnů, budeme vás informovat.

Takový je tedy les pro rok 2010 a je jen na vás, jestli najdete odvahu a přijedete si vyzkoušet své skills. Pro tyto účely je v plánu kromě nesčetných sessions na denní bázi také proslulý Řáholec Jam. Ano, i v roce 2010 chystáme pořádnou lesní taškařici, která jistě naváže na úspěšný akce z minulého roku. Řáholec Jam opět zůstane v polopunku, les do oficiálních médií ze známých důvodů nesmí, leč nějaká ta cena od našich přátel se za obzvláště vypečený kousek jistě najde a party spojený s Řáholcem bezpochyby stojí za to. Nuže, zakroužkujte si v kalendáři červen a napište si k tomu L.E.S. Přesný datum dáme zavčas vědět, žádné strachy.

Co dále v roce 2010? Loni jsme ještě chytrý po Řáholec Jamu vyrazili do Jilemnice na Dirt Castle Jam a bylo z toho velice milý překvapení v podobě opravdu dobrého spotu, pro závody jak dělaný. Možná v mírném opojení jsem se chopil majku a kromě spousty hovadin ze mě také vypadlo, že by tady mohlo být MČR v dirtu. A tak tedy jo, kluci z Jilemnice se ozvali, Cvachimu se nápad líbí, a když se všechno zadaří, dočkáme se letos na novým neokoukaným spotu pořádnýho závodu. Klukům místním jsme nabídli pomocnou ruku, snad se vše podaří.

Třetí a nejzásadnější akcí tohoto roku bude trip. Ovšem trip ne ledajaký, letos žádný Mellow Park, nýbrž P.A.WOODS Expedition!!! Ano, je to tak. Už při mé poslední a jediné návštěvě ve Woodwardu jsem se rozhodnul, že sem se ještě jednou podívám, a když už tam budeme, nemůžeme si nechat ujít lesy v Pensylvánii, nejlepší trailsový spoty na světě, Catty Woods, Posh... Odlet v srpnu, sestava Hout, Kudr, Bern, Cahin, Dudo... Už teď se nemůžu dočkat. Řádné zdokumentování výletu je samozřejmostí, takže se máte na co těšit.

Zmínit se také musím o nových členech jičínské tlupy. Inspektor Holmes neboli Petr Holman, velký střelec a nový srdcař, který propadnul trailsovému kouzlu a okamžitě zapadnul do naší crew. Ani na kole se Holmes neztratí, loni lítal v lese prvním rokem a nalítal kromě BIG DIG vše. Velký respekt. Dušan, navrátilec, který s náma jezdil už kdysi a vždycky byl na kole šikovný. Pak se ztratil, jezdil street, nejezdil vůbec a teď se zase vrací zpět k lesním radovánkám. Profily obou najdete už brzy v sekci Crew.

Poslední zprávou z Jičína je v nejbližších dnech očekávaný konec zahrady. Kdysi vymazlený spot Matese Kendíka v centru Jičína, dějiště contestu HF Garden of Dirt, minulý rok hodně chátral a takřka se tam nejezdilo. Následkem toho je reakce pantáty Kendíků, který se rozhodl využít plochu pro jiné účely. Ještě se spekuluje, jestli nezůstane stát alespoň jedna lajna, ale ruku na srdce, co s jednou lajnou, když máme les. R.I.P. zahrado, dobrá jsi byla.

Toť vše, radujte se z jara, mějte se smějte, šejpujte a plácejte, jezděte a zevlujte, pívo si dejte, každý dle svého gusta. Díky čau.


Tento článek byl zobrazen již x


Komentáře
kohy - 16.04.2010 15:57:35
to PTR:mrkni na maila pls......

eMTý - 12.04.2010 19:57:20
těšim se moc!!!

Miloush - 10.04.2010 10:01:11
Loni mi to nevyšlo, tak snad letos si přijedu tu EMO lajnu zaskákat, pokud mi ještě platí VIP vstup na šestadváce... dobrá práce klucí!!!!


  ENGLISH
Vyberte si design:

Login :
Jméno:
Heslo:
Registrace

Na chatu
nikdo není.

Chystáte se na Horsefeathers Garden od Dirt?
Určitě! To si nenechám ujít! sirka 212
Ne sirka 204
Ještě nevím sirka 301

Starší ankety

Vyhledávání


Nejvíce diskutované
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkově
1.Monkey Bik..
sirka
  122 x

2.Dirtbiker!..
sirka
  75 x

3.MČR street..
sirka
  59 x

4.Nokia Extr..
sirka
  46 x

5.Dirtbiker?!?
sirka
  45 x


Nej... sekce
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkově

Webmasters:
Web-admin
Mosnik
Rosli
Senior Editors:
Mosnik
Hout
Editors:
Dusan
Kudr
Bernak
Dwayne Dibley

Valid XHTML 1.0!

Copyright © 2002 - 2014 [BMX-JICIN.COM]. All rights reserved.
None of the text or images from this page may be reproduced
in whole or part without written permission.
© 2004 webprovas.com