Celkem návštěv: 877403 | dnes : 132 | online : 5
Americký deník I - první dojmy

Update - Catty Woods, první svezení

Text: Kudr, Hout

Dnes odpoledne jsme složili kola a plní nedočkavosti vyrazili přes město do Catty woods na první svezení. Už při našem příchodu se tam proháněli dva lokálové, se kterými jsme prohodili pár slov a šli jsme na to. Na začátek nejmenší lajna, začíná na nule, stejně jako všechny ostatní a pomalu se to rozjíždí. Už při prvních jízdách to začíná být jasný, tohle nebude snadný. Všechny skoky tady jsou totiž načutlý jak hovado a z kopce, to znamená přebytek rychlosti a nutnost za to pořádně brát, aby člověk nebyl dlouhej. Ok, zvykáme si, jdeme na další lajnu. Maličkej skok rovně, klopka doprava, transfer doleva, boule, skok rovně, transfer doprava a hned mega vostrej hip doleva, klopka s vyskakovákem na konci do další klopky a z ní zase vyskakovák... ztrácíte se? My taky. A to je jen začátek, podobně vypadají všechny lajny. GPSka na řidlách by nebyla od věci... Počet skoků v lajně téměř vždy dosahuje čísla deset, připočtěte spoustu klopenek, vln, naskakováků a z rozjezdu je vidět tak akorát na první nájezd. Je to dost. Ale zábava veliká a triky tady nejsou vůbec potřeba. Pokusili jsme dnes už i jednu ostřejší lajnu. Začíná naprosto nevinně dvěma transferovýma 2m naskakováčkama a pak se to lehce klikatí třemi příjemnými skoky středních rozměrů, po nich step down a klopenka dolů, kde se to rozjede do nehorázný kudly, následuje naskakovák, který se nesmí přetáhnout a lajnu zakončují tři větší skoky, na kterých se doslova lítá do nebe. Mimochodem, tyhle skoky mají dopady ostřejší, než jsou některý naše lesní nájezdy. Jeden z lokálů k tomu trefně poznamenal, že tady mají lajny ze samých spin, hehe, něco na tom je. Trochu jsme se s tím prali, ale nakonec jsme proskákali až nakonec, pocit nejlepší. Během ježdění dorazili i další lokálové a hlavně náš vousatý a vlasatý oblíbenec, který je na PA Woods videích nepřehlédnutelný. Lokálové jsou nanejvýš v pohodě, snažili se nám pomoct s lajnama, nabízeli vlaky, upozorňovali na úskalí lajny a radovali se s náma, když se nám povedlo doskákat. Houtova původní vize,že všechno naskáčeme za jedno odpoledne, neuspěla. Je to těžký, je to dobrý, je toho spoustu, ale hlavně baví to velice. Před 8. hodinou jsme to zatáhli, přežrali se ve Wendy‘s fastfoodu a odebrali se do našeho paláce. Pokračování příště.

Postřeh Houta: „Je to jak píše Kudr, je to technický, je to těžký, je to dobrý. Nic podobnýho jsme doposud nejezdili, žádná o tom. Jedete si pohodičku, najednou hip najednu, dopad prudkej jak hovado, klopenka na druhou, seskakovák dolů a okamžitě získaná obrovská rychlost na skoro vertový nájezd, kterej vás hodí do nebe a máte setsakra co dělat, abyste se nějak rozumně dopravili zpátky na zem. Chci ještě.“

============================

Text a foto: Hout

Mega dlouhá cesta přes Amsterdam a Boston do New Yorku proběhla bez větších problémů, kola i bágly dorazily, takže cajk. Imigrační se nám povedlo dobře odprezentovat, přiklepli nám pobyt na půl roku, pohoda, velké díky Cvachimu za support, máš to u mě kámo. Velkým zážitkem byla cesta autem přes Manhattan, kterou jsme dali bez nejmenšího zaváhání na první, Kudr vytištěný directions na klíně, velký pan navigátor.

Právě je 13:15 místního času, sedíme si v našem rastafiránském zázemí v Bethlehemu u neuvěřitelných hipíků, jejichž dům je kombinací buddhistického chrámu a výletu do šedesátých let za dětmi květin. Nepopsatelné. Můžeme zde zůstat pár nocí, za což jsme hodně vděční. Dopoledne jsme museli jako první samozřejmě tam, no tam. Napoprvý jsme to našli a jen koukali a chodili a kroutili hlavou. Catty Woods, nejlepší trails spot na světě. Už jsem něco viděl, už jsem něco naskákal, málo co mě rozhodí, ale tohle je hodně a z některých lajn mi opravdu není úplně dobře. Nejde o velikost skoků, ta není zásadně větší než jsme zvyklí (snad jen na dvě výjimky, viz fotka Kudra s rukama nad hlavou), ale ta techničnost!!! Na rovinu, les je co se náročnosti týče asi tak daleko, jako je to odsud do lesa a kdo má jen maličký respekt před lesem, tady ani náhodou nevytáhne kolo. Nehorázně ostrý hrany, všechno beton, nespočet technických píčovin a každá lajna má nějakou tu vychytávku, kterou jste v životě neviděli. Prostě je to dost. Večer se možná poprvý projedeme, budeme referovat.

A první dojmy Kudra: „Spadla mi čelist. Neumím mluvit.“

Jdeme dát do kupy kola a psychicky se na to připravit. Brzy vás budeme znovu informovat.

replica omega seamaster 007 watch


Tento článek byl zobrazen již x


Komentáře
hout - 03.09.2010 04:41:04
Děkujeme za podporu, snažíme se, nedáme se. Tibetský mandaly a celé osazenstvo je kapitola sama pro sebe. Nelze popsat. Každopádně zázemí je to skvělý, sice se chodí spát pozdě a Kudrsynek to moc nedává, ale pořád lepší než drátem do oka. Navíc, můžeme zůstat v podstatě tak dlouho, jak budeme potřebovat. Velká věc, za kterou jsme hodně vděční.

Martin P. - 02.09.2010 01:16:53
Fandim vám, klucí! Pořádně jim tam ty bábovky provětrejte a užijte si to! :)

Madla Madlifuk - 31.08.2010 20:16:40
Chlapiska, tak na vás myslíme i my z Jižní Moravy! doufám, že u těch tibetských mandal z bejváku najdete účinnou pomoc při cestách! :)

Hanes Fatamorgana - 31.08.2010 19:03:48
Zdar vyletnici doufam ze to vsechno politate!!!Uzijte si to!!!

kuba najman - 31.08.2010 18:22:42
barák je dost! les je nejvíc!! jste mistři:-) hltám to tady po kilech... už ať jsem na ostrovech a taky jsem v píčí, tak jako vy tam.

ptr - 30.08.2010 21:59:30
teda Houte to je rychlost... ubytovani mate luxusni, traily nadhera, jsem zvedav jak si s tim poradite :-) ... paradni reportek, diky za to!


  ENGLISH
Vyberte si design:

Login :
Jméno:
Heslo:
Registrace

Na chatu
nikdo není.

Chystáte se na Horsefeathers Garden od Dirt?
Určitě! To si nenechám ujít! sirka 212
Ne sirka 204
Ještě nevím sirka 301

Starší ankety

Vyhledávání


Nejvíce diskutované
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkově
1.Monkey Bik..
sirka
  122 x

2.Dirtbiker!..
sirka
  75 x

3.MČR street..
sirka
  59 x

4.Nokia Extr..
sirka
  46 x

5.Dirtbiker?!?
sirka
  45 x


Nej... sekce
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkově

Webmasters:
Web-admin
Mosnik
Rosli
Senior Editors:
Mosnik
Hout
Editors:
Dusan
Kudr
Bernak
Dwayne Dibley

Valid XHTML 1.0!

Copyright © 2002 - 2014 [BMX-JICIN.COM]. All rights reserved.
None of the text or images from this page may be reproduced
in whole or part without written permission.
© 2004 webprovas.com