Celkem návštěv: 877405 | dnes : 134 | online : 6
Lock Haven Jam

Text: Hout

Foto: Hout, Kudr

Poslední dny, co že se to vlastně dělo? No nebylo to málo. Minulý týden jsme zůstali v Bethlehemu až do pátku. Nechali jsme si trochu poštelovat převodovku, abychom byli ready na Texas. Trailsy nejely, jednak stále trochu mokro a pak taky Kudrsynkova bolavá pata. Takže jsme dali ještě na otočku výlet do New Yorku, ve čtvrtek počasí luxus, rovnou letíme na Empire State Building, kterou prostě člověk musí navštívit, když už tady je. No je to paráda, co vám mám povídat. V pátek checking Posh,www.finetimepieces.net stále trochu mokrý, tady se jezdit nebude, bereme čáru směr Tamaqua, asi hodina cesty na severozápad od Bethlehemu, kam nás pozvali lidi z Groove Palace na hudební festiválek. Dle Kudrsynkova očekávání, hippie fest s trochu málo lidmi, bez jedinýho stánku, občerstvení či čehokoliv, žádný ohňostroj, spíš taková poznávací návštěva hippie večera. Dáváme burgundské a večer utekl jak voda. Ráno v osm odjezd na Lock Haven, za Tommym, Halloweenský jam, to jsem zvědav. Po desátý jsme tam, dobré ráno Kudrsynku. Parkuju to rovnou k Tommymu za barák na naše oblíbené místo vedle funboxu, hnedka si nás odchytává ještě slušně vyndanej Kelly Baker, „guys from Czechoslovakia, I am Kelly Baker, awesome dudes...“, heh, nazdar Kelly, jak to jde. Pro méně znalé, Kelly Baker je velká trailsová legenda úzce spojená s FBM, tenhle člověk jezdí trailsy 20 let a jezdí je dodnes, ve 44 letech... Za malou chvilku přifičí na kole Steve Crandall, taky si třeseme pravicí, začíná to dobře. Kelly Baker má špičku, vyvádí neuvěřitelný hovadiny, 44 let, 3 děti a pořád puberťák, to nejde popsat. Potkáváme další lidi, Pittsburgh, Panamoka, místňáci, je to paráda někoho znát, hned se člověk cítí líp. Trailsy máme najetý z minule, jdu si skočit, pohoda. Kudr testuje patu, není to optimální, ale dá se to.

Jam se pomalu rozjíždí, objevují se masky, Amíci si v tomhle jedou. Tommy T. je speaker převlečený za pulitr piva, je tu Amish boy v montérkách a slaměným klobouku, dopravní policista z New Yorku, týpek s raketou na zádech, vyhrává ale opět Kelly Baker, který jezdí ve wrestlerským elasťáckým overalu s nápisem Cardinals na zádech, dokonalý. Atmosféra více než dobrá, lidí spousta, piva taky, počasí luxusní, co chcete víc. No snad jen lepší skoky... Hecuje se high jump, který se vyhrotil na něco neuvěřitelnýho, možná 3 metry nad koping, zkrátka moc.

Další soutěží byl contest tříčlenných týmů, kdy se jede vlak. Startovný 60 babek za tým odradil většinu, na druhou stranu 500 $ pro vítěze není málo. Dva nejlepší týmy jely opravdu peklo, ze známých jmen Ricky Moseley a Chris Child. První jmenovaný menší bůček tak 90 kilo, ale super typ a vynikající jezdec. Jen těžko byste vymysleli trik, který tenhle člověk neumí, v životě bych to do něj neřekl. Chris Child je kapitola sama pro sebe, 360 nosedive strašně, šály, štýlo, alleyoop 270 invert na slušným hipu, nejvíc radost pohledět. Tihle dva byli taky páteří vítězného týmu. Nicméně i druhé místo nebylo málo, flipwhipy, 360 variace nejvíc, backflip barspin a dokonce čistý backflip suicide double barspin od týpka, do kterýho byste neřekli, že naskáče lajnu. Sedlo 30 čísel vysoko, kolena, lokty a vysílal nejvíc psycho triky, oldschool jak se patří.

Ježdění probíhalo až do večera, lidí všeho druhu spousty, dobří jezdci horší jezdci, tady je to stejně jedno, lehčí už to být nemůže, všem je dobře. Kelly Baker celý den střídavě zlobí a jezdí, John Lee z FBM se objevil a naskákal snad všechno, to je pán. Po šestý hodině byl jam pomalu u konce, alespoň tedy jeho jezdící část. Následoval přesun k Tommymu za barák, kde se chystala party. A zážitky z party? Zahrálo asi 5 kapel, některý dobrý více, některý méně. Kelly Baker a dalších pár lidí byli moc, místo poga jeli řeckořímský zápas přímo před kapelou, vydrželi to třeba hodinu v kuse, neuvěřitelný. Řeckořímský zápas je obecně v Pennsylvanii oblíben a lidi se toho vůbec nebáli. Kousek opodál se zapálil oheň, pořádný oheň, jak jinak. Bohužel Tommyho Toyota odešla do věčných lovišť už v pátek, kdy ji Tommy s Bakerem osedlali a dali v ní poslední kolo, po prvním větším poletu umřela a bylo po srandě. Kudrsynek se svý jízdy s Kelly Bakerem tedy nedočkal. Mimochodem, Toyota v pátek dojela a nakonec asi o hodinu později sama chytla, lehce vybouchla a celá lehla popelem. V sobotu z ní zůstala jen spálená kastle, která se veselýmu davu náramně zalíbila coby palivo do ohně, netrvalo dlouho a už se ohořelý torzo Toyoty za mohutnýho řevu koulelo do ohně. Když se to povedlo, nadšení nebralo konce. Takhle nějak to probíhalo až do pozdních nočních hodin, Kudrsynek si dal zápas s Kelly Bakerem a já pokec s Rickym Moseleym o Dew Tour akcích a obecně nelehké cestě poloprofi jezdců v Americe. Zajímavé.

Ráno vstávačka kolem devátý, Kelly Baker překvapivě na nohou a dokonce uklízí odpadky kolem domu, je to pán. Loučíme se s Tommym a Paige, díky za všechno. Ještě se dohadujeme s Rickym a klukama z Pittsburghu, všichni míříme do Bethlehemu, někdo Posh, někdo Catty. Zde nás čekali ještě dva dny super ježdění, o tom ale zase příště.

A ještě odstaveček o mém rozhovoru s Ricky Moseleym. Tenhle člověk lítá už hezkých pár let dirt na Dew Tourech. Loni zajel pokaždý do 15 místa, což je velký nátěr. Mimochodem, za 15. místo v dirtu je 2.000 $... Ricky jezdí za Profile, kde má plnou materiální podporu a platí mu cesty, rám Total a ještě asi dvě další malý značky. Nemá například sponzora na boty a kalhoty si taky kupuje za svý. To mě vede na myšlenku, jak je to otočený u nás, možná i v celé Evropě. Lidí jezdí málo, domácích firem a distribucí je hodně, všichni potřebují reklamu, což vede zákonitě k jedinému - mraky sponzorovaných lidí. Lidí, po jakých by tady ani pes neštěkl, do slova a do písmene. Státy fungují jinak. Amerika je obrovská, distribuce tady žádný nejsou, všechno mají ve svých otěžích mateřský firmy, mají většinou špičkový team managery, kteří sakra znají scénu a velmi dobře rozumí sponzoringu, vědí, co by měl a co může firmě ten který jezdec přinést. Dostat se do některého z flow nebo dokonce pro týmů (pro celou Ameriku) je hodně velký oříšek. Opravdu zajímavý, v Čechách dostává nějaký ten hadr kdejaký (skoro)začátečník a ve státech nedostane top Dew Tour jezdec ani botu a pro kalhoty musí do Tesca. Rozmazlení kluci český, když si čtu, jak by každý chtěl sponzora a jak to bez něj nejde... je mi z toho zle. O tom to fakt není.

V příštích dnech se loučíme s Pennsylvanií, v sobotu odjíždíme vstříc dalšímu dobrodružství do Texasu, Austin, město bmx zaslíbené. Čekejte shrnující report a naše dojmy z vyhlášené trailsové scény v Pennsylvanii, a poté už nové epizody našeho deníku věnující se Austinu. Stay tuned.

PS: Checkujte popisky k fotkám, kdo uhodne v diskuzi všechny tři otázky vloženého kvízu, má u mě na příštím Řáholec Jamu suvenýr z New Yorku a možná i Austinu, tak se snažte...:-)


Tento článek byl zobrazen již x


Komentáře
Chapli - 27.10.2010 08:24:57
Normálně zkorumpovaná soutěž!:-DDDD

hout - 26.10.2010 17:47:00
Milhaus bere gold, stejně si to zasloužil, protože první uhodnul Kellyho Bakera, stav se na Řáholec Jamu chlape. Každopádně Bud je jenom jeden, respektive dva, ale oni jsou jak jedna duše. Jeden sedí proti mně a druhej leží pravděpodobně v boudě ve Kbelnici, kdo to asi mohl fotit? Kelly Baker je prostě magor, velký magor a někdy trochu moc, to byste ještě měli vidět jeho combo, když chcal do řídítek:-)

chapli - 26.10.2010 13:32:43
. Flatiron Building 2. věší si kolo za péro 3. Hout

milhaus - 26.10.2010 07:57:41
1. Flatiron Building 2. věší si kolo za péro 3. Kudr

hout - 25.10.2010 16:51:31
Hehe, koukám, že to opravdu není jednoduchý. Poslední nápověda, Kelly Baker je velký pankáč, hodně velký pankáč.

Holmes - 25.10.2010 10:37:46
1. Flatiron Building, 2. ladí synovi představec, 3. Kudr


chapli - 25.10.2010 09:22:42
1Flatiron Building, 2. Drbe se představcem 3. Hout

ptr - 24.10.2010 19:29:37
hehe tosem teda nevedel, v Ameru sem nebyl a zrejme ani nikdy nebudu, zavitovy piva sem videl v Lidlu kde je prodavaj v 2 litrovym baleni. Mohl drzet lahvac mezi nohama, prislo mi to prvdepodobnejsi nez ze by si vesel kolo na pero :-D a predstavec by snad neladil s kolem ve vzduchu 8-) Asi se teda drbe, bo ja uz nevim :-) Necht vyhraje nejduvtipnejsi.

hout - 24.10.2010 16:57:46
Tvl. Petře, vidíš tam snad nějaký pivo? Potřebuje si Kelly Baker otevírat pivo kolem, když všechny piva mají v Americe závit? No tak chlapi, pojďte do sebe.

ptr - 24.10.2010 13:09:08
Houte voe dyt my sme z toho uz zoufali ze to nemuzem uhodnout :-D, OK tak muj 1 a posledni pokus :-p
1. Flatiron Building, 2. otevírá kolem pivo, 3. Kudr

hout - 23.10.2010 17:25:00
Hehe, Chapli voe, tohle už je skoro cheat, tak abys to neměl tak jednoduchý, ještě mi řekni, která možnost je správně?

chapli - 22.10.2010 12:25:23
1Flatiron Building, 2. ladí synovi představec. 3 Hout
1Flatiron Building, 2. ladí synovi představec. 3. Kudr
1Flatiron Building, 2. otevírá kolem pivo 3. Hout
1Flatiron Building, 2. otevírá kolem pivo 3. Kudr
1Flatiron Building, 2. věší si kolo za ptáka 3. Hout
1Flatiron Building, 2. věší si kolo za ptáka 3. Kudr
1Flatiron Building, 2. Drbe se představcem 3. Hout

A tak už si vyber voe!hout - 21.10.2010 19:20:40
muze se podvadet jak chce, pohoda. klidne se muze hlasovat znovu, nemam s tim problem. jak jsem rekl, kdo to sem prvni napise, bere gold.

mates - 20.10.2010 08:04:54
a muzu podvadet??:D:D:D ze bych nekomu rek odpovedi a pak se snim rozdelil??:D:D:D

hout - 19.10.2010 03:37:51
Nazdar Holmesi, pěkný polítání, děkujeme. Punkostyl samozřejmě, jinak to ani neumíme. Asi před týdnem na nás kousek od Posh přijeli policajti, že prý co se tady děje, tak říkám že nic, koukáme na film a pak půjdeme spát, sem do auta samozřejmě, to je náš domov... no koukali na nás kluci, a že prý to se tady nesmí, bydlet v autě, tak se ptám, co jako bychom měli dělat, prý hotel, na ten nemáme, no nevěděli si s náma vůbec rady, čerti americký. Ale teď už se v Austinu usadíme, squat v autě vyklidíme a budeme spořádaní občané, hehe. Jinak Holmesi, tři pokusy a stejně vedle, vypadá to, že nevyhraje nikdo nic a suvenýry zůstanou u pana Houta, yes jou.
Jo a abych vás trochu vytočil, přes den 30, v noci 20, nejvíc pohodička, dáváme beer, žena vaří večeři, co chcete víc...:-) Speciálně severský Edoslav by si měl tohle přečíst, aby si uvědomil, kam že se to vrtnul, hehe, jinak zdravím kamaráde.


Holmes - 18.10.2010 21:37:55
Jo a jinak,Reporty super!!!!Pobyt v Americe jedete v tom nejspravnejsim PuNKOStylu a tak to ma byt.Preju pekny politani.

P.S. sorry za tu kameru,mel jsem toho mrte a zapomel jsem.

Holmes - 18.10.2010 21:33:14
1. Flatiron Building, 2. ladí synovi představec, 3. Kelly Baker


Holmes - 18.10.2010 21:29:50
1. Flatiron Building, 2. věší si kolo za ptáka, 3. Kelly Baker

Holmes - 18.10.2010 21:29:04
1. Flatiron Building, 2. otvira kolem pivo, 3.Kelly Baker

hout - 18.10.2010 18:45:53
frenk: ne
veru: ne
Sorry :-)

verca - 18.10.2010 12:27:36
1. Flatiron Building, 2. otvira kolem pivo, 3. Hout


frenk - 18.10.2010 11:13:10
1. Flatiron Building, 2. věší si kolo za ptáka, 3. Hout

hout - 18.10.2010 01:04:08
Hehe, koukám kvíz se chytnul. Správné odpovědi už se tady sešly, ovšem nikoliv v jednom komentu, takže ještě jednou, kdo to sem teď napíše první, vyhrává.
Mimochodem, pozdrav z Texasu, 29 ve stínu, moře teplé a příjemné. Cheers.

Edoslavek - 16.10.2010 01:50:26
Jednicka - (Flatiron Building - jak uz bylo zminovano), dvojka-ladi synatorovi predstavec a trojka je jasnej Slipka (podobnost s jeho zenou je ciste " nahodna" ...aspon jak si ji pamatuju pred X lety 8) )

ptr - 15.10.2010 21:27:06
to kolo neni jeho, asi jeho synka, provlikac, 16" ... nicmene rek bych ze otvira lahvac co jinyho by asi delal typek z FBM :-), jo a 3 fotil spis hout, precijen je to takova mamina (sry kamo)), pokud mu ovsem Kelly nesebral fotak :) kazdopadne diky za dalsi skvely clanek (tesim se na dalsi kudruv autoportret...to uz je serial))

milhaus - 15.10.2010 18:08:16
dvojka: věsí si kolo za péro :D

mates - 15.10.2010 18:06:02
nooo voe jenomze kdyz ta 2. je tak debilne vyfocena ze si kazdej mysli s neco s predstavcem!!:D:D:D kecas tyhle sracky pokazdy fotis ty!!:D:D

kudr - 15.10.2010 17:53:39
no vy tu dvojku snad neuhodnete :D..napovedel bych,ze takovej kousek jste snad jeste nevideli a je to trochu o zdravi :D...dale je zajimavy, jak si tou trojkou jste tak jisti :D...abyste toho houta moc nepodcenovali, v clanku se taky obcas pisou jen veci, jak se komu hodi :D

Chapli - 15.10.2010 15:35:57
Takže 1 je Flatiron Building nebo Fuller Building používá se oboje. 2. po ránu se potřeboval malinko podrbat představcem:-) 3. Českej Švéd z Jičína Kudrson alfa boy.-D

bern - 15.10.2010 14:54:13
tak co Houte? pořád ti FBM parta nejede? :D

hout - 15.10.2010 14:51:09
typy to nejsou špatný, ale zatím nikdo neuhodl.

frenk - 14.10.2010 21:54:40
1. kdybych to sem napsal tak to potom každý opíše ale na řáholci ti to povim, 2. Baker po ránu ojíždí svého miláčka, 3. tohle zaručeně fotil švéd Karl Thomasson

mates - 14.10.2010 20:49:03
kviz 1.č mam tu budovu na mikine :D:D 2. sousta predstavec a zbytek bud fotil karl nebo bad,ale spis bych typoval bada:D:D:D:D


  ENGLISH
Vyberte si design:

Login :
Jméno:
Heslo:
Registrace

Na chatu
nikdo není.

Chystáte se na Horsefeathers Garden od Dirt?
Určitě! To si nenechám ujít! sirka 212
Ne sirka 204
Ještě nevím sirka 301

Starší ankety

Vyhledávání


Nejvíce diskutované
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkově
1.Monkey Bik..
sirka
  122 x

2.Dirtbiker!..
sirka
  75 x

3.MČR street..
sirka
  59 x

4.Nokia Extr..
sirka
  46 x

5.Dirtbiker?!?
sirka
  45 x


Nej... sekce
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkově

Webmasters:
Web-admin
Mosnik
Rosli
Senior Editors:
Mosnik
Hout
Editors:
Dusan
Kudr
Bernak
Dwayne Dibley

Valid XHTML 1.0!

Copyright © 2002 - 2014 [BMX-JICIN.COM]. All rights reserved.
None of the text or images from this page may be reproduced
in whole or part without written permission.
© 2004 webprovas.com