Celkem návštěv: 877402 | dnes : 131 | online : 1
Americký deník - Halloween Jam a tak

Text: Hout

Foto: Všichni

Je to tak, dva týdny jsme tady, ani jsem nemrknul a je to. Co se za poslední dobu dělo? Proběhnul vyhlášený Halloween Jam na 9th street. No jako nebylo to špatný, ale jak to výstižně okomentovala žena, měli by se od nás učit. Každopádně hodně lidí, spousta masek, některý docela originální, vyhrává Joe Rich, který má super masku a ještě dokázal lítat skoro bez přestávky celý odpoledne až do večera. Chase Hawk působí nesympatickým dojmem (mimochodem prý v životě nevzal do ruky lopatu, guma), ale lítá nejvýš, když se mu chce, a taky nikdo nevypadá přirozeněji v šále. On tuhle hru vymyslel, ostatní ji hrají. Probíhá strom to fakie contest, bunnyhop a long jump contest, nuda, jdu se ženou na procházku do města. Navečer se jede ještě trochu trick session na největší lajně, Eric Hennessey to tam má, štýlo žádný ohňostroj, ale je to super typ a triky mu tam chodí samy. Nofoot cancan onehand s chycením si nohy na největším skoku jen tak v kraťáskách, paráda. Kudrsynek se furt na něco vymlouvá a kňourá, žena ho vyhecne a tak teda jo, skoro za tmy tam Kudrsynek točí jednu 360 za druhou, dá i dvě za sebou, což nedal snad nikdo jiný za celý den, nice. Padá tma, spousta partiček, debatuje se, pivka se pijou, pomalu se to začíná trousit domů a my také. Celkově to tady mají prostě jinak, nebo my to umíme lépe? Kdo ví, ovšem americký jamy s výjimkou Lock Haven mě nějak neoslovují.

Co více vám povědět? Kopeme a kopeme, už máme klopku, první skok, druhý nájezd a rýsuje se dopad, bude to hustá lajna, žádná o tom. A rovnou se nabízí i její druhá varianta, ale to už asi fakt nedáme. Ženě jsme pořídili kolo od mexikánců na ulici, trochu menší verze klasickýho americkýho cruisera, značka Huffy (komu nic neříká, svá nejlepší léta jezdil Nastazio za Huffy), po troše smlouvání za 40 babek, co chcete víc. Jinak se nám tady ochladilo, přes den okolo 20ti, v noci tak 12, dokonce i trochu zapršelo, prý to v listopadu bývá. Ale už příští týden to má vylítnout zase k 25ti, tohle je Texas přátelé. Jo a jak také podotýká žena tady vedle mě, taky se nám stalo, že nám neprodali víno v supermarketu, česká občanka, český řidičák, sorry prostě ne, nemáte pas? Cože, na co chcete pas? Tak to vám to prodat nemůžeme, sorry. Dva dokumenty s fotkou a datem narození (občanka a řidičák) a stejně to pro nějakou pipku bylo málo, musíme prokázat, že nám už je 21... I tohle je Texas, god bless America. Za půl hoďky jsem tam byl zpátky s pasem, u pokladny týpek, černoch, mrknul na mě a nechtěl nic, klasika.

Ještě pár poznatků, které by třeba někoho mohly zajímat. Austin je vtipné malé městečko údajně se sedmi sty tisíci obyvateli , který má v centru pár mrakodrapů, aby se jako neřeklo, protože každý důležitější město v Americe musí mít mrakodrapy. Je to stejný, jako historické centrum u nás. Takže teda je tady těch pár mrakodrapů, které tvoří pomyslné centrum, kde ovšem není nic než ty mrakodrapy. Žádné obchody, žádné zajímavosti a co především, žádní lidé. Ti tady projíždějí v autech, ale na chodníku přes den skoro nepotkáte člověka. V noci o víkendech se to mění, v centru na šesté ulici je celá řada klubů a lidí je zde spousta. Dokonce je tu klub Prague, asi se tam budeme muset podívat. Celkově je Austin taková větší dolní horní lhota, roztahaná na všechny strany a rozdělená na několik částí řekou a dálnicí I-35, která vede v podstatě prostředkem Austinu. V severnější části centra je univerzita, kde to žije o něco více, ale jinak prostě vesnice.

Pak abyste taky věděli, jak je to s pivem. Hospody zatím nemáme zchecknutý, Kudrovi by nenalili a stejně si to nemůžeme moc dovolit. V supermarketech mají obrovský výběr piva, ať už v lahvích nebo plechovkách. Jsou to většinou třetinky, půllitry se tady moc nejedou. Seženete tu v pohodě Plzeň a viděli jsme i Budvar, který se tady jmenuje Czechvar. Vyzkoušeli jsme už několik druhů, údajně jsou o něco silnější než naše pivo, ale stejně to je obvykle vodový, žádná výrazná chuť. Obloukem se vyhnout desítkám, tzv. light beer, to je nepitelná záležitost, normálně jak naše pivo řezaný vodou, hnus. Levný pitelný ležáky se dají koupit od 14 dollarů výše za 18ti-pack, někdy i 24-pack. Třetinka tedy vyjde s daní na nějakých 60-70 centů, což je pohoda. I když se to nedá srovnat s naším staráčkem, stejně je to lahoda si takhle jedno dát navečer na balkoně ke grilu, co vám mám povídat. Ostatní chlast je taky celkem za dobře, včera jsme si koupili galon Burgundskýho, za 10 babek cajk.

Takhle si to tady jedeme, o víkendu jde Kudr na místní fesťák, který MUSÍ vidět, jak mi ustavičně tvrdí už skoro 2 měsíce a já ho ustavičně zlobím, že ho tam určitě nepustí, protože mu není 21...:-) No a já si jdu zahrát ping pong, musím konečně zjistit, jak na tom ty bukvatýři americký jsou. Zase se ozveme.

audemars piguet replica

https://www.aptime.me/


Tento článek byl zobrazen již x


Komentáře
hout - 10.11.2010 19:53:51
Tvl. rok a dost při tvým stylu ježdění, hehe, teď jsi Borymu nepomohl v nelehký cestě kolovým businessem.
Profily po dvaceti letech změnily technologii? To jsou věci. Jezdil jsem Profile vždycky a nikdy jsem neměl jediný problém, nikdy. Až teda na nandání, to je vopruz, o tom žádná. Pevný, stabilní, nepovolujou se, na americkým středu věc jednou provždy.
Krigi, neremcej a buď hodný:-)

kuba najman - 10.11.2010 04:22:17
No jo kliky Fly! Rok mi držela a šla u pedálu. Koupil bych Profily, ale to bych musel i střed a šel jsem levnější cestou jen levá klika fly zvlášť.
Fíbí z LBC teď Profily měl, prej to začali dělat tak, aby šli lehčejc nasadit na osu, ale je to na píču a ať dotáhneš jak chceš furt se uvolňujou a křupou. Tak si počkám na potvrzení, nebo vyvrácení týhle spekulace a koupím si je v čr, hehe:-)
Aitken je nejvíc, já to vím! To krigi remcá s Hawkem:D

hout - 09.11.2010 16:00:59
Čau Kubo, kdo je víc, Hawk nebo Aitken? No tak to považuji za zbytečnou debatu. Nikdo nikdy se ani nepřiblížil úrovni ježdění Mike Aitkena, tak to bylo napsáno před pár lety v Ridu a já s tím plně souhlasím. Nikdy jsem nebyl fanda Aitkenových editů, ale myslím, že 5050 mluví za vše. Aitken uměl doslova všechno na tý nejvyšší úrovni, Hawk umí dost ale v podstatě jen lítat, nic víc. Nebo jinak, dokázal by Hawk zajet Dew Tour jako Aitken?
Šála je Hawkova, ten ji proslavil, Aitken byl první s tímto stylem ježdění, který Hawk stopro odkoukal od něj.
Tvl. skoky zamčený a zlomená klika. Profile? Nevěřím, neměl jsi Profile, viď. Slušný skóre, každopádně.

kuba najman - 09.11.2010 04:49:17
Taky tu po mě chtěj pas! A jednou na nás vyběhl securiťák... Vypadal že by se rval:D S ledovým klidem mu říkám ¨hele my si to fakt koupit nemůžem na evrořidičák?¨ On neeee!!! Uplně jančil...
Tak mu říkáme, hele koukej se... otočím se na buchtu za mnou a říkám ¨koupíš nám to?¨ Za kasou jsem jí dal prachy a s usměvem si jdem ven:D:D

Jinak fotky z jamu krásný! O howkovi tady vedem s Kirgim spory:-) já ho na nekopače typoval vždycky, hehe. Spory ale jsem o tom jestli šála není spíš Aitkenova a kdo je lepší jezdec, hehe. Nudíme se... je Odp, skoky zamčený a já zlomená klika...
Měj te se!

bern - 08.11.2010 17:01:34
John ´´Chunk´´ Tillman )

ptr - 07.11.2010 23:33:50
opet velky dik nasim neohrozenym dobrodruhum, supr clanek a supr fotky! Misa ma krasne saty a zavidim ji to kolo, bomba, jestli ho budete prodavat zamlouvam :-p Joe Rich je krasny zombie a Pan pes musi mit respekt, pac kdyby se postavil tak je o hlavu vetsi nez Chase :-) Kudrsynkuv autoportret opet nezklamal, drsny rocker s leprou naadhera, ten koncert musi vyjit drzim palce :-D


  ENGLISH
Vyberte si design:

Login :
Jméno:
Heslo:
Registrace

Na chatu
nikdo není.

Chystáte se na Horsefeathers Garden od Dirt?
Určitě! To si nenechám ujít! sirka 212
Ne sirka 204
Ještě nevím sirka 301

Starší ankety

Vyhledávání


Nejvíce diskutované
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkově
1.Monkey Bik..
sirka
  122 x

2.Dirtbiker!..
sirka
  75 x

3.MČR street..
sirka
  59 x

4.Nokia Extr..
sirka
  46 x

5.Dirtbiker?!?
sirka
  45 x


Nej... sekce
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkově

Webmasters:
Web-admin
Mosnik
Rosli
Senior Editors:
Mosnik
Hout
Editors:
Dusan
Kudr
Bernak
Dwayne Dibley

Valid XHTML 1.0!

Copyright © 2002 - 2014 [BMX-JICIN.COM]. All rights reserved.
None of the text or images from this page may be reproduced
in whole or part without written permission.
© 2004 webprovas.com