Celkem návštěv: 1148855 | dnes : 46 | online : 16
MČR dirt jump - Stráž pod Ralskem 17.9.2011

Text: Hout

Foto: Kačenka

MČR v dirtu, Stráž pod Ralskem, 17.9.2011. To byl zase mejdan přátelé, tak to má být. Celý týden hezky, v sobotu taky hezky, z Jičína jede výprava jak se sluší a patří. Holky máme, Kudra máme, kapelu máme i maskota máme, teda Pivrnce. Dorážíme okolo poledne, skoky vypadají ready, celý týden tady na tom makali Kudr, Onýs a Dudo, aby to jelo a nemusely se hrotit koberce. Mimochodem, kdo by náhodou nevěděl. Místní skoky dal do kupy letos na jaře Kudr s Matesem Kendíkem, lajny všeho druhu, pro každýho něco. Na závody byly ready jedna malá lajna pro experty, jedna střední a pak velká, respektive větší, která jediná se trochu kroutí, první její dva skoky se kroutí nejdřív doprava a pak doleva, což se ukázalo býti jako klíčové pro vývoj událostí v profíkách. Koneckonců, dle očekávání. Trochu mě zaráží účast, respektive mám pocit, že tu nějak nikdo není. Nakonec ale skalní příznivci hlíny nechyběli, tedy snad až na Žiriho, který si letos dává year off, asi. A pak ještě Brno, ale to je město prokletý, to vím už dávno, žádný překvapení. Horský cyklisti se na to vybodli, asi proto, že neměli prize money a kalendář dirtových závodů je nacpaný k prasknutí, hehe, vaše blbost kucí.

Zázemí super postavený jak se sluší a patří na MČR, Honza Benda je chlap šikovná, sehnal i pěknou tribunku pro diváky a na večer návěs na kamion místo podia, ať mají kapely kde hrát. Cajk.

Ač se to původně nezdálo, hlásí se nějakých 8 kousků do kategorie PRO a tuším dokonce 12 do Masterů, 20 lidí dneska jezdí dirt v Čechách, no aspoň něco. Z top parkových jezdců našel kule jen Tomáš Wagner a Ondra Bělohoubek, i to se cení. Do poroty usedl prý čestný předseda inženýr Pavel Kohout (nevím, o kom je řeč) a zkušení arbitři Tomek Vondr s Danem Dolejším. Dali jsme si pívo, Cvachi se ujal majku a okolo půl 2 mohla začít kvalda na 5 jízd, 2 se počítaly. První šli na řadu mástři, zaujal Jenda Bek, sice jezdil malou lajnu, ale stejně dobře on, příklad by si z něj měla vzít spousta dalších. Kvaldu hladce ovládl čachovický Filip Mrázek, který se točí na obě i s variacema, škoda že se bojí větších skoků. Slušně jel taky Ondra Bělohoubek a Tomáš Wagner, taktéž příjemné překvapení vidět tyhle kluky na hlíně. Snad to nebylo naposled. Bmx pro už bylo trochu jiný kafe, i když zatím to byla jen kvalda a největší pekla si všichni šetřili na finále. Nastoupilo osm střelců, 5+1 divoká karta do finále. Dudo klasika, Kudr se točil, Cahin kopal, Onýs to svoje, Příba po crashi na Slovensku poprvý na kole, máme radost, projet klopenku i s boulí v cancanu umí jen on, Kuba Najman pěkně štýloval vysoký polety. V kvaldě nakonec zůstal Frenk Frantík, který byl bohužel bezzubý na prvních dvou skocích a pak Igor Putera, kterýmu tohle vůbec nesedělo. Beko onefoot x ale na prvním odjel, taky dobře. Mtb riders si jeli svůj jam ve třech, porotcovský úděl předávám El Klokanovi a nesleduji, sorry guys.

Následuje pauza, pívo a pohodička, počasí se drží, je nám dobře. Čas více než dobrý, mohlo to vše začít později, určitě jo, takže to trochu natáhneme nějakou tou srandou. Venca Vondrášek s Tomkem nesou tyče, natahuje se páska a jde se skákat do vejšky. Sorry pro Šebeho nebo koho, o pásce nevěděl, před nájezdem zpanikařil a byl z toho trochu nepříjemný zához, Kuba Najman taky napoprvý nedopadl nejlíp. Pak šel ale přes, Příba šel taky přes, výška je to poctivá, né že né. Cvachi hecuje trik, Kuba dává lehký tobogánek, Příba onefoot do cancan landingu, ustává to z tý vejšky i na jedný noze, to je magor, hehe. Bere gold v high jumpu, všichni se shodujeme. Ještě pívo, tribuna se plní, blíží se čas toho fajnlu.

První opět mástři, jejich prostřední lajna se trochu rozbíjí a moc jim to nejede na poslední skok, málo rychlosti a moc se tady toho neodjede, což stojí leckoho body. Tomáš Wagner hrotí double bič na prvním, Ondra Bělohoubek se tam točí s trnem, Filip Mrázek se točí na obě s trnem i lookbackem, ale všichni jedou malou... Malé skoky, malé výšky, malé body, tak to je. Všem vypaluje rybník Venca Musil, který jede velkou lajnu, dává největší vejšky věžičky, triky jako barspin to x-up na prvním, nohandy, nofoot to x-up, nacnac, 360 na posledním a dokonce i odjetý truckdriver, není co řešit, máme mistra v mástrech.

Obecenstvo naladěný a jde se na pročka. Tady už se to hrotí na největší level, nehorázně se vyndává Kudr, točí se jako jediný na prvním i druhým skoku, jednu přetáčenou s xkem, jednu nedotáčenou s tablem, beko a na závěr skoro nosedivová opposite 360, bohužel lehce odšláplá.. Tak tady se nasadila laťka ale nehorázně vysoko. Cahin kope a točí kolem, moc mu to ale nevychází, Onýs v pěkným štýlku jako vždy, nedaří se mu 360 condor a na prvních dvou by to chtělo víc. Příba je kapitola sama o sobě, pokouší něco těžšího na třetím, superman seatgrab nebo beko, není čistota a ztrácí rychlost do klopenky před posledním skokem. Leč nevadí, naběhne zpátky na třetí dopad, nasadí bikros, strašně zahamtá a na posledním otáčí beko nebo zkouší 720.. Prostě Příba, je to pán. Dudo si jede svoji ligu, sice netočí první a druhej, zato triky všeho druhu krásně protažený a ve velký výšce, barspin do trna, onefoot table do lookbacku, biče, 360 variace, hlavou dolu taky.. Člověk jen kroutí hlavou a říká si, proč nedokáže zajet takhle uvolněný jízdy na velkých cizích contestech.. Chlastem to prej není, tak asi Dudo málo hulí nebo já nevím, každopádně je to škoda, že nedokáže předvést takovýhle nátěr, když je to potřeba. Celkově byla finále luxusní podívaná, každý jel trochu něco jinýho a na všechny se pěkně koukalo, všichni byli spokojení.

Po finále se vyhlásil ještě besttrick. Dudo odjel 360 nofoot cancan, Omega Replica ale tady se hrálo o jediné, v hlavní roli Příba. Má to připravený nějaký pátek, na Slovensku nebyla příležitost, ve Stráži už ho nemohlo nic zastavit. Jiřík na podruhý odjíždí naprosto luxusní čistý a mega vysoký frontflip, čímž zabíjí vše a besttrick bere pro sebe. Mimochodem, myslím, že první frontflip na hlíně u nás, tedy na malým kole. Dobře on. Thats it thats all, vyhlásíme výsledky a počkáme si na večer. Mástry jak jsem říkal ovládl Venca Musil, před Filipem Mrázkem a Ondrou Bělohoubkem. V profíkách bral gold Dudo před Kudrem a třetí flek Onýs, titul mistra ČR spadnul do klína Kudrovi, jelikož k oltáři El Klokan ještě Duda nedohnal, je pořád Slovák a tak má smůlu. Třeba příště. Nějaký ty kačky a ceny, Příba bere karton Bullu za high jump, máme radost, potlesk a díky čau.

Lidi se trousí domů, večer ještě daleko, my zůstáváme, popíjíme, vykládáme a máme trochu obavy z účasti na večírku. Večer dorazil, nějaký lidi ze Stráže přišli, začíná hrát místní band, nutno říci, že docela dobře, Příba nás sponzoruje výhrou v podobě Red Bullů a je nám dobře. Nastupuje Brain Dead, Kudr zabil na kole a teď zabíjí s majkem, jen škoda toho nazvučení, Kudr víc prosím, víc. Všichni veselí, objevuje se pan Láčný, dorazivší přímo z Indie a jdeme na velký finále, kapela kolem Cvachiho, Zeeho, Vency Vondráška aspol., prej z Ameriky hehe, převzatý věci, ale co, hlavně když je večírek.. Skoro jsem zapomněl i na berle, pogo jelo, moc dobrý to bylo. Především umělecký dojem nesmírný, Zee s parukou, Venca v kloboučku s čírem velký pán a Mr. Láčný se svým moustachem v indický košilce se vzory nápadně připomínající nacistické symboly vyhrává definitivně, no posuďte z fotek sami. Zkrátka, bylo to super. O půlnoci konec, díky čau, v unaveným mozku blikla vyhřátá postel doma, skáču k Matesovi do dodávky a sbohem Stráži.

Takže teda jak? Bylo to povedený MČR, povedená akce. Jezdců mohlo být víc, ale ti zásadní tady byli, ti ostatní ať si naserou, jejich smůla. Mně se ve Stráži líbilo, závod dobrý, afterparty jak se patří, Honza Benda zkrátka ví jak na to. Díky všem co se podíleli, díky FBMXA za vstřícnost ve změně termínu, díky všem co přijeli. Snad zase za rok, díky čau.

Rozsáhlou galerku najdete tady www.pofelbmx.cz/2011/09/x-cup-mcr-dirt-report-a-galerie/ .


Tento článek byl zobrazen již x


Komentáře
hout - 12.10.2011 07:44:21
Hehe, nejvíc. Láčovka nastartuje slona, namaluje ho načerno, vyzdobí svastikou a nemůže následovat nic jiného než poslední soud. Yes.

LáčovkA - 11.10.2011 21:08:39
Neserte mě nebo nastartuju slona!

Vik - 11.10.2011 09:43:06
to tallyweijl: Na Láčnýho POZOR!!! Odhadl jsi ho správně! Je stoupencem indické neonacistické frakce, která se hrdě hlásí k odkazu bývalé divize SS division Shiwakopf, jejíž dobrovolníci se rekrutovali z árijsky vypadajících členů horského kmene Bo. Cvičili je přidělenci z elitní SS division Liebstandarde a později byli nasazováni především do boje s prokomunistickou partizánskou skupinou " Hrdá Indie" . Tahle parta komoušů měla za cíl zlikvidovat všechny nově postavené " starogermánské" chrámy boha Odina. To se samozřejmě Hitlerovi moc nelíbilo, tak dal podnět k sestavení elitního SS Shiwakopfu. Do čela této necvalně proslulé divize dosadili zaníceného nacistu Hiacinta Von Ardžuna, v hodnosti SS Brigadeführer. Tenhle panáček byl dokonce osobním přítelem Reynharda Heidrycha, nebo SS-Standartenführera Joachima Pipera, známého především Malmédským masakrem v Ardenách.
Jednotka SS Shiwakopf proslula především barbarským masakrováním civilního obyvatelstva za pomoci na černo natřených slonů, jejichž hřbet byl ozdoben předělaným hákovým křížem na svastiku (stejným, jako nosí Láčnej na svojí neonacistický košili). Po válce byli všichni členové Shivakopfu odsouzeni v nepřítomnosti Norimberským tribunálem, ale do současnosti se spojencům podařilo vypátrat pouze jediného jejího člena. Byl jím SS Scharführer Abir Adžaj, který ovšem odmítl vypovídat a se slovy " Jai Shiv Onkara Har Shiv Onkara, Brahma Vishnu Sadashiv Arddhagni Dhara. Om hara hara Mahaadevaa... Heil Hitler!" spáchal raději sebevraždu! Díky těmto faktům se stala SS Shiwakopf téměř mýtickou divizí, která si po světě našla nemálo přívrženců! Neonáckové z Shiwakopfu rádi nosí knír a oblékají věci s motivem předělaného hákového kříže na svastiku.

Tak to jsou holá fakta a teď jedno doporučení! Když někoho takového uvidíš, ihned mu šlápni do úsměvu a pak rychle utíkej!! Vždy je poblíž dalších 5-6 členů Shiwakopfu a ty by s tebou mohli nepěkně zatočit!

kuba najman - 29.09.2011 22:00:38
nejlepší závěr sezóny co jsme si mohli přát... tleskáme Benďákům, děkujem klukům za skoky a za rok snad zas

Soldža - 28.09.2011 12:11:25
Skvělá akce a Láča je Frajer(s velkým ef)i pro jeho moustache knírek ..

hout - 27.09.2011 09:32:51
Znáš osobně pana Láčnýho? Já jo a vžádným případě mi nepřijde jako nabezpečný ultra pravičák jakýmkoliv způsobem vyznávající nacistické hodnoty, naopak spíše zajímavý týpek se slušným kulturním rozhledem. Proto se ho zastávám. Vykládat, jak bys někomu šlápnul do úsměvu, už je docela silný kafe, k tomu musíš mít kurva důvod. Máš?

tallyweijl - 26.09.2011 15:39:40
kdyby tu nádheru měl na sobě ´kdokoliv jnej neřeknu ani popel, ale v případě osoby lkterá je na fotce o nějakým vyznávání indickýho náboženství nemůže bejt řeči. smysl je jasnej. hákovej kříž to sice není ale svastika, ale co jinýho je hákovej kříž než upravená svastika??buď proto dobrej ty přestaň dělat blbýho a zastávat se tohodle hajlíčka

hout - 26.09.2011 11:48:24
tallyweijle, ne všechno, co vypadá jako hákový kříž, je hákovým křížem. šlapat do úsměvu někomu za to, že nosí indické symboly ať už jsou podobné čemukoliv není úplně cajk, trochu to dělá nácka z tebe. buď dobrej.

tallyweijl - 24.09.2011 12:09:16
report pecka faotky nejvíc. jen tomu Hitlerovi na poslední fotce bych šlapnul do úsměvu !


  ENGLISH
Vyberte si design:

Login :
Jméno:
Heslo:
Registrace


Na chatu
nikdo není.

Kouříte?
Ano sirka 4024
Ne sirka 3419
Příležitostně sirka 3192

Chystáte se na Horsefeathers Garden od Dirt?
Určitě! To si nenechám ujít! sirka 4174
Ne sirka 3433
Ještě nevím sirka 3718

Starší ankety

Vyhledávání


Nejvíce diskutované
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkově
1.Monkey Bik..
sirka
  123 x

2.Dirtbiker!..
sirka
  75 x

3.MČR street..
sirka
  59 x

4.Dirtbiker?!?
sirka
  46 x

5.Nokia Extr..
sirka
  46 x


Nej... sekce
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkově

Webmasters:
Web-admin
Mosnik
Rosli
Senior Editors:
Mosnik
Hout
Editors:
Dusan
Kudr
Bernak
Dwayne Dibley

Valid XHTML 1.0!

Copyright © 2002 - 2014 [BMX-JICIN.COM]. All rights reserved.
None of the text or images from this page may be reproduced
in whole or part without written permission.
© 2004 webprovas.com