Celkem návštěv: 1148852 | dnes : 43 | online : 16
Lesní blog 2012 #1

Text a foto: Hout

Další parádní prodloužený víkend v lese, který si asi zaslouží lesní blog. Nuže, zde ho máte.

Víkend začíná v pátek, jak jinak. Ovšem protentokrát nikoliv lesem, ale výletem do Trutnova na Bikehall podpořit Kudra. Kudr zajel klasiku, překvapil mě Jůza, který to tam má i v parku, a pobavil Šléz, jak to má na háku. Díky čau, zítra znovu. V sobotu cpu do Traboše kolečko, cikánku a Smilu a hurá pěkně dopoledne do lesa, ať něco stihnem udělat. Doráží Kuba Najman, Holmes, Dušan a Mates, Kudr jede do Trutnova checkovat nevím co a chystat se na fajnl, kam se s těma svýma 360 opět dostal. Hanba český parkový scéně, i Kudr se třema trikama vás zajede a to jezdí v parku tak jednou za rok.

V lese ladíme co je ladit třeba,www.puretime.watch klopenka na Gargameloj, jak je Kudrem pojmenována větší lajna dolu, boule tamtéž, Kuba šejpuje první dva skoky, já dělám narychlo načutlejší nájezd na třetím, tady se ale bude lítat. Pak buřty, hodit desky na Pannu a zkusit to, jak to jede. Ten začátek je kostrbatost, brr, takhle se to nechat nemůže. Klopenka utažená jak bejk, za ní naskakovák, skoro se na něj nedá vtěsnat, vynáší to akorát na mladé břízky, paráda. Chvíli to hrotíme, ale takhle fakt ne, přijímáme Kudrův návrh, dotáhne se klopka, z naskakováku boule a bude to cajk. Tak teda jo. Přesouváme se na Gargamela, rozjezd měkký jak čert, jde to dolu, blbě se to odhaduje. Poprvý se trochu rozjezdu, boule prohoupu a na nájezdu zjišťuju, že mám rychlosti na let až někam do dalšího nájezdu. Vzpomínka na bikros jak za mlada, zatlumuju nehorázně a nějak se do toho dopadu jakž takž trefím. Tak takhle ne. Napodruhý už obloukem velký přelet, napotřetí už cajk. Kuba taky cajk, Holmes jeden zához a pak taky cajk. Zkoušíme ještě další, všichni trochu trable, Kuba v motokrosu letí do řiti a dává si na kule, au. Tak pro dnešek končíme.

Žena mi půjčuje auto, hurá, nepojedem trábkem, a letíme do Trutnova na finále. Sláva Godziekovi, tleskám Šlézovi a směju se, jak je Dhers úplně jinde než všichni ostatní. Kromě naprosto enormního množství 13-15 kočiček už nic, co by stálo za řeč. Pro zajímavost a úplný obrázek ještě doporučuji tuto diskuzi www.tbb-bike.cz/articles/bike-hall-contest-2012-fotogalerie-finale-bmx-pro/1573#comments. (Haha, mega oldschool redakční systém bmx-jicin.com nepodporuje vkládání linků do článků, punk jak má být :-) )

Neděle voraz, v lese nejsem, věnuji se. Kudr předělal naskakovák po klopce na Panně dle plánu a nalítal už celou půlku lajny. Bude to chtít ještě ladit, ale půjde to. Pondělí ráno chvíli pokec s Marasem na Skypu, „postavili jsme to špatně kamaráde“.. Záhy beru Smilu a už pěkně dopolko směr les, Traboš coby úschovna kolečka čeká jako vždy. Plný kolečko hlíny, naházet na dopad a nájezd, celý přežehlit a uplácat a znovu a znovu, nový lajny jsou stejně zlo, jak je to čerstvý. Je vedro, je krásně pivko a les, no co chcete víc? Doráží Holmes, Kudr, Dušan a Mates, Prochy, dokonce i Bern, no tvl. Stavíme dole z naskakováku skok, je to do zatáčky, tak ať se tam člověk srovná. Navečer jdeme pokusit, co že jsme to vlastně postavili za tu zimu. Začátek už lepší, boule funguje, dole skok sakra do zatáčky trochu zvláštní, ale dá se, hipy fungují, no radost. Mít desky, jedem až do cíle. Bern si ladí Baby lajnu a jde jezdit. Loni tomu moc nedal, letos jarní elán, to je dobře. Druhá jízda, nohy na zem, řev a je to v řiti. Luplo to, bolest velká, kdysi načatý koleno opět zazpívalo haleluja. Bern je out, život je boj. Jezdí se tak nějak až do večera, jedou pivka, gril, Holmes burgery, Kohoutí burgery, zase pivko, přichází parádní skoro letní teplá noc. Večírek poklidný avšak veselý, Holmes vyrábí luxusní čarodějnici, která končí v ohni, Hout okolo 11. nápad jít skákat step-up s čelovkama, grandiózní nápad vskutku. Je to docela sranda jezdit něco, co zná člověk nazpaměť, ovšem vidí tak metr před sebe, obzvlášť klopenky jsou vtipné.

Další den zase po ránu do lesa, dát si pivko a zase do práce. Spravit co je třeba spravit, házet poslední hip na Panně, kde ještě není dopad. Pořád na něm ještě zbývá nějaká ta práce, ale už se to blíží. Odpoledne Kudr, Kuba Najman, dokonce horský cyklisté Maňas Tomek a Kubajzs Fišer, bude sranda. Kudr předělává jeden nájezd na Panně, docela nízký skok hodně do zatáčky, natáčí to, aby to do tý zatáčky hodilo samo, docela se mu to zadařilo, Švédovi. Jde se jezdit, s Tomkem spíš jen pro ukázku na chvilku nahoře levou, jarní vyměklost je pryč, jede to jak střela, no to jsou věci. Maňas Tomek z toho vykulený oči, hehe, tohle je jiný sport, jak říká otec Čárys. Přesouváme se dolu, jede to, dobrý je to, baví nás to. Maňas Tomek se taky přesunuje, na tom horským to je velice vtipná podívaná, tyhle skoky na tu velkou kobylu opravdu nejsou. Maňas se zuřivě pere s jedním ze spodních hipů, nakonec však bikros štýlem proskakuje a má z toho radost. Mezitím se stihne rozbít Dušan, kdy je krátký, hází nosemanuál a jde po držce k zemi hned vedle břízy, slušná akrobacie. Na svůj čas čeká Gargamel, Kudrovi se do toho nechce a Hout už toho v lese najížděl hodně, je čas předat tuhle nezáviděníhodnou roli někomu jinýmu. Desky a hurá na to. Začátek Kudře pomalu a pak se uvidí. Kudr nejdřív letí do řiti na druhým hipu, kdy nechává dopad o půl metru na straně. Potom už však pohoda, bere za třetí a na jedna prolítává až dolu. Yes jou, nezabijeme se na tom. Kudr proskakuje ještě jednou, Hout dává bez jednoho skoku taky, Maňase Tomka zachraňuje velkokoňská beztrestnost, když hodí v nouzi bikros a dopad nechává daleko za sebou.. :-) Toť pro dnešek a vlastně celý víkend vše, mise splněna, loučím se a letím zase dále.

Co říci závěrem? Stálo to za to, za ty nekonečný hodiny celou zimu s čelovkama na hlavě. Les jede a je to dost. Vršek patří historii, nová éra posouvá les jinam. Díky všem, kteří pomohli. Chybí ještě jedna Baby lajna a jedna BIG DIG máma, snad příští zimu, přeměna lesa bude dokonána. Z lesa, Hout, díky čau.

PS: Fotogalerka z celého víkendu zde: checktrails.com/archives/840


Tento článek byl zobrazen již x  ENGLISH
Vyberte si design:

Login :
Jméno:
Heslo:
Registrace


Na chatu
nikdo není.

Kouříte?
Ano sirka 4024
Ne sirka 3419
Příležitostně sirka 3192

Chystáte se na Horsefeathers Garden od Dirt?
Určitě! To si nenechám ujít! sirka 4174
Ne sirka 3433
Ještě nevím sirka 3717

Starší ankety

Vyhledávání


Nejvíce diskutované
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkově
1.Monkey Bik..
sirka
  123 x

2.Dirtbiker!..
sirka
  75 x

3.MČR street..
sirka
  59 x

4.Dirtbiker?!?
sirka
  46 x

5.Nokia Extr..
sirka
  46 x


Nej... sekce
Tento měsíc
Minulý měsíc
Celkově

Webmasters:
Web-admin
Mosnik
Rosli
Senior Editors:
Mosnik
Hout
Editors:
Dusan
Kudr
Bernak
Dwayne Dibley

Valid XHTML 1.0!

Copyright © 2002 - 2014 [BMX-JICIN.COM]. All rights reserved.
None of the text or images from this page may be reproduced
in whole or part without written permission.
© 2004 webprovas.com